chida
05 بهمن 1401 - 11:31

شهردار موظف به تعیین تکلیف وضعیت مالکان عرصه تپه تاریخی مرد آباد شد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز بر تعیین تکلیف مالکان عرصه تپه تاریخی مردآباد تاکید کرد و گفت: تپه تاریخی مردآباد به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان تقریبا با تپه ازبکی برابری می‌کند‌، بنابراین حفاظت از آن بسیار مهم و حائز اهمیت است اما در کنار آن باید نسبت به تعیین تکلیف مالکان آن هم تدابیر لازم اتخاذ شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، احمد افضلی، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز، امروز در نشست بررسی مشکلات مرتبط با این حوزه که با حضور سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز و شهردار ماهدشت در سالن جلسات معاونت عمران استانداری برگزار شد،  گفت: حفاظت از این تپه از جمله اولویت‌های استان در حوزه میراث فرهنگی است که نیاز به تعامل و همکاری با شهرداری برای تملک این عرصه و تعیین تکلیف مالکان این عرصه دارد.

وی افزود: سال‌هاست مالکینی که داخل عرصه و حریم این تپه قرار دارند، منتظر تعیین تکلیف هستند که باید با اتخاذ تدابیر مناسب و با همکاری شهرداری ماهدشت به نتیجه برسد.

گفتنی است تعیین تکلیف مالکان عرصه تپه مردآباد، تشکیل ستاد خدمات سفر نوروزی، مرمت پل تاریخی خاتون، احداث موزه و ثبت ملی جاده چالوس مهمترین موضوعاتی است که در این نشست مطرح و مقرر شد تدابیر لازم در خصوص این مصوبات اندیشیده شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 997104