chida
05 بهمن 1401 - 11:39

سنندج شهر بدون گدا شود/ضرورت ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: تکدی‌گری یکی از معضلات شهر سنندج با زوایای پنهان زیاد است لذا فضای جامعه باید به سمت و سویی سوق داد که با فرهنگ‌سازی، به شهر بدون گدا تبدیل کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فرهاد میمنت‌آبادی در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سنندج با مدیرکل صدا و سیمای استان کردستان اظهار کرد: اهمیت رسانه به ویژه رسانه ملی در حوزه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی جامعه برکسی پوشیده نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج خاطرنشان کرد: این دانشگاه بزرگ آموزشی به عنوان روابط عمومی نظام و صدای مردم رسالت سنگینی را در مطالبه‌گری مردم و اطلاع‌‌رسانی در مورد خدمات نظام دارد.

میمنت‌آبادی تصریح کرد: صدا و سیما دانشگاه عمومی و محلی برای انعکاس مطالبات جامعه و یک امکان ارزشمند و بزرگی است که هر سیستم و دستگاهی که بتوانید از این ظرفیت استفاده کند بخش مهمی از رسالت خود را در پاسخگویی به مطالبات جامعه هدف انجام داده است.

وی در ادامه از شهرداری‌ها به عنوان ویترین خدمات نظام نام برد و گفت:  شهرداری به عنوان پیشانی حاکمیت در ابتدای قافله خدمت به شهر و جامعه است اگر خدمات به درستی انعکاس داده شود در جذب و اعتمادسازی سرمایه‌های اجتماعی نقش موثری را ایفا کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج اظهار کرد: شهرداری در تمام امورات مردم دخیل است و تمام زوایای زندگی مردم را در بر می‌گیرد.

به گفته میمنت‌آبادی، فرهنگ‌سازی و  آگاهی‌بخشی در مورد حق و حقوقات شهروندی از نیازهای امروز بوده و باید در این راستا اقدامات لازم انجام شود.

وی به نقش صدا و سیما در رفع معضلات شهری و خدمات‌رسانی به جامعه گریزی زد و گفت: گستره فعالیت‌های شهرداری بسیار و حتی برای یک روز تعطیل بردار نیست، زمینه آشنایی مردم با تولید محتواهای هنری با رسالت‌های متعدد این نهاد خدمات‌رسان باید فراهم شود.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج ترویج و آموزش سبک زندگی در شهر سنندج را ضروری خواند و گفت: در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده اما کافی نیست جامعه امروز ما بیش از هر زمانی نیاز به آگاهی بخشی و بصیرت‌افزایی در این حوزه دارد.

میمنت‌آبادی اظهار کرد: امروز دشمن با بهره‌گیری از ابزار رسانه‌های گسترده خود دنبال القای فرهنگ غربی در جامعه ایرانی است، متاسفانه سمت و سوی زندگی مردم به سمت خطرناکی پیش می‌رود که با فرهنگ دینی و اسلامی و ایرانی همخوانی ندارد.

وی عنوان کرد: در بحث سبک زندگی مشکلاتی وجود دارد و باید آسیب‌شناسی و برنامه‌ ریزی‌های لازم در این خصوص از سوی متخصیص و صاحب‌نظران انجام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج در ادامه بروکراسی اداری را از مشکلات جدی در جامعه امروز دانست و گفت: در این زمینه نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم بروکراسی های اداری در برخی موارد موجب ناامیدی و یاس مجریان طرح‌های سرمایه‌گذاری در شهر شده است.

میمنت‌آبادی از اعتیاد و طلاق به عنوان دیگر معضلات موجود در سطح شهر نام برد و گفت: در رابطه با این آسیب‌های اجتماعی در صدا و سیما کارهای زیادی انجام می‌شود اما نیاز به کارهای گسترده و تاثیرگذارتری داریم.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات ارزشمند شهرداری سنندج در خصوص مقابله با معضل اعتیاد به عنوان ریشه بیشتر آسیب‌های اجتماعی، احداث و راه‌اندازی کمپ ماده 16 بود.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج تصریح کرد: این ظرفیت در سطح کمی و کیفی بسیار خوبی ایجاد شد و برای ساماندهی و درمان معتادین متجاهر در اختیار بهزیستی قرار گرفته است که نیاز به اطلاع رسانی بیشتر در این خصوص و ترغیب خیرین برای حمایت از این برنامه هستیم.

میمنت‌آبادی افزود: تکدی‌گری از دیگر معضلات در سطح شهر سنندج است که زوایای پنهان زیادی دارد لذا فضای جامعه باید به سمت و سویی سوق داده شود که با فرهنگ‌سازی شهر فرهنگی سنندج را به شهر بدون گدا تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه روابط اجتماعی در شهر سنندج دچار مشکل شده است، گفت: در این خصوص نیازمند فرهنگ‌سازی با زبان هنر و تولید محتواهای تاثیرگذار هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج اضافه کرد: فرهنگ‌سازی در زمینه قانون‌مندی و دوری از قانون‌ گریزی از دیگر نیازهای امروز جامعه است، نباید اجازه دهیم که قانون گریزی از دیدگاه مردم متعارف و قابل قبول باشد.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 997127