chida
18 اسفند 1401 - 08:48

۲۸ هزار نفر در جشن نیمه شعبان ایلام شرکت کردند

ایلام-مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام گفت: ۲۸ هزار نفر در جشن نیمه شعبان ایلام شرکت کردند.

حجت‌الاسلام محمد علی نجفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد:

طبق اعلام مسئول ستادبرگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان، براساس تعداد کاربرگ های ارائه شده با احتساب کسر افراد تکراری، بالغ بر ۲۸ هزار نفر در جشن امروز نیمه شعبان شرکت کردند.

وی گفت: ویژگی بارز جشن امسال، علی رغم تلاقی با تعطیلات آخر هفته، حضور همه اقشار مردم در ساعات متمادی، می‌توان دانست که نشان از عشق و ارادت عمیق مردم شریف ایلام به امام زمان (عج) است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام عنوان کرد: فعالیت بیش از ۲۰۰ غرفه‌دار در چهل غرفه و توزیع بیش از ۴۰ هزار غذای نذری در دو وعده ظهر و شب، بین حاضرین در این جشن توسط هیئات و مجموعه‌های مردمی، از دیگر شاخصه‌های کم نظیر این جشن بود.

مدیرکل سازمان تبلیغات ادامه داد: این جشن از ساعت ۱۰:۳۰ صبح و همراه با بارش شدید باران آغاز شد و تا ساعت ۲۱ شب یعنی بالغ بر ۱۰ ساعت ادامه داشت و در هیچ ساعتی حتی در اوج باران، این مراسم از حماسه حضور مردم خالی نشد.

نجفی اضافه کرد: برنامه‌های متعدد این جشن از حضور مهمان‌های ویژه تهرانی، عمو فتیله‌ای و تیم "منم بچه مسلمان " تا اجرای چندین خواننده، گروه سرود، مولودی خوانی، اجرای تئاتر، نمایش طنز، شاعر طنز و حتی اکران ویژه انیمیشن لُپتو (که همین ایام روی پرده سینما است) از دیگر ویژگی‌های جذاب جشن امروز بود.

وی افزود: همچنین مراسم‌های قرعه‌کشی جهت ادای احترام به حاضرین، اهدای ۷۰ سفر کربلا و مشهد، ۴۰ هندزفری ایرپاد، ۲۵ ساعت هوشمند و … از دیگر جذابیت‌های این مراسم می‌توان شمرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام تصریح کرد: در پایان لازم است درمقابل این عشق و ارادت مردم به امام زمان (عج) سرتعظیم فرود آوریم و قدردان این مردم شریف و بی‌نظیر باشیم و برای تمام عزیزانی که از بیش از ۲۰ ارگان مختلف در این جشن باشکوه همراهی کردند طلب عزت و موفقیت در دنیا و آخرت کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1082512