chida
01 بهمن 1401 - 20:18

استاندار کرمان: سهم مالیات استان در بودجه سال آینده کاهش یابد/ لزوم افزایش حقوق دولتی معادن

استاندار کرمان با اشاره به اینکه افزایش میزان وصولی درآمد مالیاتی استان کرمان زیاد است، گفت: در لایحه بودجه سال آینده استان، ۴۴ درصد مالیات افزایش پیدا کرده اما حقوق دولتی معادن افزایش نیافته است.

 به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدمهدی فداکار عصر امروز در یازدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان با اشاره به اینکه افزایش میزان وصولی درآمد مالیاتی استان کرمان زیاد است و باید در این زمینه اقداماتی انجام شود، اظهار داشت: در لایحه بودجه سال آینده سهم مالیات استان ۴۴ درصد افزایش پیدا کرده اما حقوق دولتی معادن افزایش نیافته است.

 استاندار کرمان افزود: درخواست دارم یک نامه برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان تهیه شود و پیشنهاد دهیم که میزان دریافت مالیات استان کاهش اما حقوق دولتی معادن که ثابت مانده افزایش پیدا کند.

وی گفت: اختلاف دستگاه‌های اجرایی بر سر پروژه‌ها نباید به هیچ وجه موجب تعطیلی پروژه‌ای شود زیرا پروژه، خدمت به مردم است و اختلاف باید از طریق معاونت عمرانی استانداری پیگیری و رفع شود.

 استاندار کرمان بیان داشت: درخواست دارم مدیران شخصا در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان حضور یابند و اگر به هر دلیلی نتوانستند شرکت کنند معاون مرتبط را بفرستند و در غیر این صورت فرد دیگری را در جلسه نمی‌پذیریم.

فداکار ادامه داد: در دهه فجر دستگاه‌های اجرایی پروژه‌های آماده افتتاح خود را با هماهنگی استانداری و ‌معاون عمرانی استاندار افتتاح کنند و بدون هماهنگی با استانداری پروژه‌ای در این ایام افتتاح نشود.

 پایان پیام/۸۰۰۱۸/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 989038